Eğrikavuk, Işıl

[Scroll down for English]

İstanbul Bilgi Üniversitesi
İstanbul, Türkiye

Home

Işıl Eğrikavuk Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatı’ndan mezun oldu ve Koç Vakfı bursu ile gittiği The School of The Art Institute Chicago’da görsel sanatlar masterını tamamladı. Halen Bilgi Üniversitesi’nde çağdaş sanat ve medya alanlarında ders vermektedir. Işıl Eğrikavuk üç yıl boyunca Radikal gazetesinde yayımlanan Güncel Sanat Kafası adlı köşeyi yazmıştır.

Işıl Eğrikavuk, 2012 yılında Türkiye’nin ilk güncel sanat ödülü olan Full Art Prize’ı kazanmış ve aynı yıl SPOT Üretim Fonu’nun desteklediği ilk sanatçı olmuştur. Sanatçı yerel ve uluslararası pek çok sergi ve bienale katılmış, işleri güncel sanatla ilgili dergi, kitap ve akademik çalışmalarda yer almıştır. Eğrikavuk 2010 yılında çalışmalarını topladığı Aynı Çatı Altında adlı bir kitap yayımlamıştır.

 


Istanbul Bilgi University
Istanbul, Turkey

Home

Işıl Eğrikavuk studied Western literature at Boğaziçi University (Istanbul) then went to The School of The Art Institute of Chicago with Koç Foundation scholarship for her MFA in Performance Art. She is currently teaching art and media at Istanbul Bilgi University. She also wrote a weekly column, Güncel Sanat Kafası (High on Contemporary Art) at national newspaper Radikal for three years, where she commented on the intersection of daily news and contemporary art.

Eğrikavuk is the winner of Turkey’s first contemporary art prize, Full Art Prize in 2012. She is also the first recipient of SPOT Production Fund’s artist grant. She has participated in numerous international exhibitions, residencies, and her work has been published in both local and international journals.

 

Advertisements